METODY

Co znajduje się w mojej ofercie?

STOSOWANE METODY

Tylko osoba, która ukończyła szkołę Osteopatii i zdała egzamin kliniczny, teoretyczny oraz obroniła prace jest Dyplomowanym Osteopatą.

Osteopatia

Jest to metoda leczenia manualnego z ponad 100 letnią tradycją. Jest uznaną i cenioną w wielu krajach na świecie formą diagnozowania i leczenia. Za ojca nowożytnej osteopatii uważa się Andrew Taylor Still’a, amerykańskiego lekarza. Od czasów Stilla osteopatia przeszła długą drogę do Europy i znaczną metamorfozę. Współczesna osteopatia i jej praktykowanie wymaga doskonałych umiejętności praktycznych oraz ogromnej wiedzy ogólnomedycznej. Osteopatia jako medycyna manualna zaburzeń funkcjonalnych wpisuje się zakresem swego działania w krajobraz ochrony zdrowia ludzkiego, jako medycyna z wyboru, w przypadkach zaburzeń funkcjonalnych organizmu. Diagnozuje zaburzenie ruchomości, napięcia i konsystencji tkanek – głównie w narządzie ruchu (ale nie tylko) – w zakresie jej wpływu na wystąpienie konkretnych objawów chorobowych. Jest to tzw. wczesna diagnostyka wskazująca tkanki zmienione funkcjonalnie zanim pojawią się zmiany strukturalne.

Osteopatia pediatryczna

W celu dobrze przeprowadzonego badania i terapii dziecka ważne jest, by przed wizytą matka dokładnie przeanalizowała poszczególne etapy życia dziecka (ciąża, poród, pobyt dziecka w szpitalu, itp.). Wizyta rozpoczyna się dokładnym badaniem klinicznym wykonywanym przez terapeutę, następnym krokiem jest oczywiście odpowiednio dobrana terapia. Leczenie jest nieinwazyjne, bezbolesne i przyjemne dla dziecka. Częstotliwość zabiegów dobierana jest indywidualnie według wskazań. W terapii wykorzystujemy osteopatyczne techniki strukturalne, funkcjonalne, wisceralne oraz techniki osteopatii czaszkowo-krzyżowej.

Łańcuchy mięsniowe powięziowo stawowe wg gds

Metoda łańcuchów mięśniowych i stawowych została opracowana przez panią Godelieve Denys-Struyf, fizjoterapeutkę i osteopatkę. Jej wyostrzony zmysł obserwacji (wspomagany poprzez studia portrecisty na Akademii Sztuk Pięknych) pozwolił jej określić i stopniowo dopracować ogólną metodę fizjoterapeutyczną, łączącą funkcjonowanie ciała i nierozłącznie powiązane z nim zachowanie psychologiczne. To najważniejsze stwierdzenie tłumaczy częste stosowanie pojęć z zakresu psychologii zachowania oraz psychologii ciała, które czasem podczas pierwszego spotkania z tą metodą mogą być zaskakujące, ale które wyjaśniają głęboką jedność pomiędzy aparatem ruchu a aparatem psychicznym.

Terapia manualna wg Kaltenborn

Czerpiące z dorobku J. Cyriax’a całościowe podejście diagnostyczno-lecznicze stworzone przez dwóch norweskich fizjoterapeutów w latach 70-tych XX wieku. Podejście to jest skierowane do profesjonalnych fizjoterapeutów, proces kształcenia jest standaryzowany. Dzięki stałemu rozwojowi tej metody techniki w niej zastosowane są empirycznie potwierdzone w swej skuteczności i bezpieczeństwie. Osoby profesjonalnie stosujące tę metodę posiadają praktyczne umiejętności badania i leczenia manualnego kończyn, kręgosłupa oraz stawów skroniowo-żuchwowych.

Manipulacje powięziowe wg stecco

Jest rodzajem terapii manualnej stworzonym przez Luigiego Stecco, włoskiego fizjoterapeutę. Metoda ta rozwijała się przez ostatnie 30 lat dzięki badaniom anatomicznym, praktyce klinicznej opartej na pracy z szerokim spektrum zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego i trzewnego oraz dzięki sekcjom anatomicznym skoncentrowanym na badaniu anatomii powięzi.

Koncepcja ndt bobath

Metoda ta stosowana jest na całym świecie.
Opiera się na nieustannej diagnostyce i ocenie stanu pacjenta podczas działań terapeutycznych, jak i podczas codziennych zadań. Metoda zakłada konieczność dostosowania się do innych warunków funkcjonowania osób z uszkodzeniami nerwowo-mięśniowymi i odpowiedniego działania mającego wprowadzić korekty i zapobiec dalszemu, wadliwemu rozwojowi poszczególnych układów ruchu. Podstawą są ćwiczenie całego ciała, a nie tylko poszczególnych jego partii, aby odpowiednio stymulować czuciowo organizm.

Szukasz fizjoterapeuty?

SKONTAKTUJ SIĘ

Osoby poszukujące Dyplomowanego Osteopaty i Fizjoterapeuty zapraszam do kontaktu oraz umówienia się na wizytę. Z chęcią odpowiem na wszystkie pytania i pomogę rozwiać wszelkie wątpliwości.

W celu umówienia się na wizytę proszę o kontakt telefoniczny.

 

W przypadku, gdy numer będzie zajęty oddzwoni do Państwa osoba z rejestracji.

Na wizyty przyjmuję w godzinach:

 

Poniedziałek - 8:00 - 20:00
Wtorek - 8:00 - 20:00
Środa - 8:00 - 20:00
Czwartek - 8:00 - 20:00
Piątek - 8:00 - 20:00